استفاده از بنتونیت شوینده در مواد شوینده موجب تمیزی لک روغن شد

برای تشکیل گل حفاری از مواد و فرآورده های شیمیایی بسیار متنوعی استفاده می شود، اما بنتونیت مهمترین آنهاست، زیرا اجرای این خاک رس باعث افزایش ویسکوزیته گل می شود و استخراج کارآمد از سطح گل های حفاری را تضمین می کند.

اگرچه هیچ مشخصات استانداردی برای این کاربرد وجود ندارد، اما از بنتونیت‌های سدیم طبیعی یا فعال استفاده می‌شود، زیرا تنها آن‌ها هستند که گلوله‌های خوبی با مقاومت سبز و خشک مورد نیاز و همچنین استحکام مکانیکی بالا پس از کلسینه شدن تشکیل می‌دهند.

به عنوان ماده جاذب استفاده می شود.
از جمله خواص بنتونیت شوینده یکی از مهمترین آنها سطح ویژه بالای آن است. این ظرفیت به آن خاصیت جذب و جذب مهم می دهد. بنتونیت کلسیم در این زمینه خودنمایی می کند.

به دلیل ویژگی های آن، برای سفید کردن و شفاف کردن روغن ها، شراب ها، سیب، آبجو و غیره استفاده می شود.

بنتونیت شوینده

در فرآیندهای تصفیه آب صنعتی که حاوی انواع روغن های صنعتی و آلاینده های آلی هستند، اهمیت زیادی دارد.

همچنین به عنوان پشتیبان برای محصولات شیمیایی مانند علف‌کش‌ها، آفت‌کش‌ها و حشره‌کش‌ها استفاده می‌شود که امکان توزیع همگن محصول سمی را فراهم می‌کند.

آنها می توانند به عنوان یک ماده درزگیر در رسوبات زباله های سمی و خطرناک و همچنین زباله های رادیواکتیو کم، متوسط ​​و بالا استفاده شوند.

بنتونیت ها در مخلوط های خاک به منظور کاهش نفوذپذیری آنها استفاده می شود. به این ترتیب از خروج گازها یا شیرابه های تولید شده در مخزن جلوگیری می شود.

این سودمندی به عنوان یک ماده آب بندی اساساً بر اساس برخی از ویژگی های مشخصه آن است، مانند: سطح ویژه بالا، ظرفیت تورم زیاد، انعطاف پذیری و روان پذیری خوب، نفوذ ناپذیری بالا و تراکم پذیری کم.

متداول‌ترین بنتونیت‌هایی که برای این منظور استفاده می‌شوند، بنتونیت‌های سدیمی هستند، زیرا ظرفیت تورم بیشتری دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.