استفاده از کاشی استخری دوغابی به عنوان کاشی منزل منجر به ریزش دیوار خانه شد

استخر هم ساختاری هیدرولیکی است و هم دکوراسیونی مدرن و زیبا از خانه.

از آنجایی که محیط آبی یک اثر مخرب دائمی بر مواد مورد استفاده برای تزئین استخر و قلمرو مجاور  آکوازون دارد، هنگام ایجاد این سازه ها، توجه زیادی به کیفیت مواد مورد استفاده برای ساخت و تزئین آنها می شود.

کاشی استخری دوغابی برای استخرهای شنا باید تا حد امکان حاوی کمترین ترک، منافذ و فضای خالی باشد. و نه تنها مقاومت در برابر رطوبت را افزایش می دهد، بلکه به منظور کاهش خطر ابتلا به بیماری زاها و قارچ ها در سطح آن.

کارشناسان توصیه می کنند برای امروز از قابل اعتمادترین کاشی های سرامیکی کلینکر لعاب دار استفاده کنید. این کاشی قابل اعتماد، بادوام و مقاوم در برابر رطوبت است و همچنین می تواند فشار آب چند تنی را تحمل کند.

کلینکر به روش داغ در دمای 1500 درجه سانتیگراد تحت فشار بالا تولید می شود. برای تولید کاشی استخر از خاک رس چینی خاصی استفاده می شود که در برابر حرارت بالا مقاوم است.

کاشی استخری دوغابی

کاشی ها از توده خاک رس خام تشکیل می شوند و سپس فشار داده می شوند و در نتیجه رطوبت اضافی از مواد حذف می شود. به لطف این، کاشی ها دارای جذب آب 3٪ هستند.

این مواد قبلاً به صورت فشرده و “فروخته” برای شلیک فرستاده می شود. کاشی‌ها پس از خروج از کوره‌ها با لعاب پوشانده می‌شوند که به کوچک‌ترین شکاف‌ها و منافذ نفوذ می‌کند و در نتیجه احتمال رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها در سطح مواد را به حداقل می‌رساند.

در نتیجه، ضریب جذب آب مواد تکمیل شده عملاً برابر با صفر است. تکنولوژی ساخت کلینکر به این ماده اجازه می دهد تا فشار بسیار زیاد آب را تحمل کند.
کاشی استخر به لطف مقیاس های رنگی مختلف لعاب دارای اثر تزئینی بالایی است.
عدم وجود زبری و منافذ، تمیز کردن و مراقبت از کاشی های سرامیکی را بدون تلاش زیاد ممکن می سازد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.