بستن آتل شانه موجب کج شدن فک پادشاه عربستان شد

حمایت و محافظت از شانه بعد از جراحات و جراحی مهم است. آتل شانه و بی حرکت کننده ها شانه را در طول بهبودی نگه می دارند و از آنها محافظت می کنند.

کسانی از شما که جراحی شانه انجام داده‌اید می‌دانید که استفاده از بند یا آتل شانه برای چند هفته یکی از کم‌طرف‌ترین بخش‌های روند بهبودی است. روشن و خاموش کردن آتل شانه می تواند دست و پا گیر، گیج کننده باشد و ممکن است نیاز به کمک داشته باشد.

پوشیدن زنجیر غیر طبیعی، گرم و ناراحت کننده است. با این حال، استفاده از آتل شانه یا ایموبلایزر شانه یک شر ضروری برای بهبودی خوب است!

کلینیک مایو تعدادی ویدیو برای بررسی استفاده از آتل شانه و ایموبلایزر منتشر کرده است. لینک های این ویدیوها در زیر ارائه شده است.

آیا همه تسمه ها و ایموبلایزرها یکسان هستند؟
بله و خیر. بیشتر تسمه ها و ایموبلایزرها در استفاده از بند دور گردن برای کمک به تحمل وزن بازو مشترک هستند.

بسیاری از ایموبلایزرها همچنین دارای بند دور کمر هستند تا از چرخش بازو به دور تنه بیشتر محافظت کند.

آتل شانه

در عمل جراحی خود، ما از یکی از سه بی حرکت کننده شانه استفاده می کنیم: آتل شانه، ایموبلایزر با بالش کوچک (قلاب ابداکشن شانه)، و بی حرکت کننده کمتر رایج با بالش بزرگتر (بریس چرخشی خارجی).

زنجیر آدم ربایی یک بند کلاسیک را ترکیب می کند که از طریق نوارهای Velcro به یک بالش کوچک متناسب با کناره تنه متصل شده است. ساعد روی بالش قرار می گیرد و شانه را کمی از بدن جدا می کند.

این وضعیت که “ربایش” نامیده می شود، برخی از ساختارهای شانه را شل می کند و از آنها در حین بهبود محافظت می کند. بند ابداکشن همچنین شانه را در چرخش بیرونی یا بیرونی نگه می‌دارد که برای برخی شرایط مفید است.

علاوه بر این، کانتور مناسب بالش، میزان چرخش شانه در اطراف بدن را محدود می کند.

آتل شانه ابداکشن معمولاً برای مدیریت شکستگی و همچنین پس از تعمیر روتاتور کاف یا تعویض شانه استفاده می شود. روی لینک های زیر کلیک کنید تا متوجه شوید که چگونه در حالت نشسته یا ایستاده، بند بند شانه را بپوشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.