بطری پلاستیکی 250 سی سی علت آتش سوزی در جنگل های آمازون اعلام شد

مشکل بطری پلاستیکی 250 سی سی بیش از همه در بیسفنول A و فتالات ها نهفته است، دو ماده ای که می توانند تحت شرایط خاصی به غذا مهاجرت کنند.
بطری های پلاستیکی به طور گسترده ای برای ذخیره و انتقال ایمن آب استفاده می شود. پلاستیک به خودی خود مشکلی ایجاد نمی کند زیرا مولکول های پلیمری که از آن ساخته شده بسیار بزرگ هستند و نمی توانند از مواد بسته بندی به غذا منتقل شوند.

اما همچنین می تواند حاوی مولکول های بسیار کوچک تری باشد که می توانند به غذا مهاجرت کنند.

این خطر عمدتاً در دو ماده است: بیسفنول A (BPA) که برای ساختن پلاستیک سخت و شفاف اضافه می شود.

فتالات ها که برای ساختن پلاستیک نرم و انعطاف پذیر به آن اضافه می شود. هر دو عنصر مختل کننده غدد درون ریز هستند، ترکیباتی که می توانند خطرات سلامتی داشته باشند. این مقاله توضیح می دهد که مشکلات پر کردن مجدد بطری های آب بیش از یک بار چیست.

بطری پلاستیکی 250 سی سی

استفاده از آب های بسته بندی شده در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است.

در بیشتر موارد، موادی که با آن ظروف نگهداری و انتقال آب ساخته می‌شود، پلاستیک و به‌ویژه پلی اتیلن ترفتالات (PET) است که در برابر عوامل شیمیایی بسیار مقاوم، در فضای باز پایدار و بسیار سفت است.

این نوع بطری ها تحت کنترل های دقیقی قرار می گیرند که شامل بازرسی های بصری و شکلی، بررسی های میکروبیولوژیکی ظرف و مقاومت مواد می شود.

همچنین می توان از پلی کربنات استفاده کرد که برای این مورد مهاجرت بیسفنول A بررسی می شود، ماده ای شیمیایی که در ساخت پلاستیک استفاده می شود و می تواند از ظرف به آب مهاجرت کند و در مورد آن بحث شدیدی در مورد اینکه آیا یا نه وجود دارد.

باید ممنوع شود . در سال 2007، سازمان ایمنی غذای اروپا (EFSA) میزان مصرف روزانه قابل قبول (ADI) 0.05 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن را تعیین کرد.

بسیاری از مردم از بطری های آب استفاده می کنند و ظرف را یک یا چند بار دوباره پر می کنند. این حرکت، که ممکن است بی ضرر و بی ضرر به نظر برسد، باید با احتیاط انجام شود، زیرا این نوع ظرف، در بیشتر موارد، برای استفاده بیش از یک یا دو بار آماده نمی شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.