حبس شدن یک کودک درون سبد حصیری!

سبدهای گنج چیست؟
سبد حصیری گنج از حصیری محکم ساخته شده است که به اندازه کافی محکم است تا کودک نشسته بدون اینکه سبد را برگرداند به آرنج خود تکیه کند. عرض آن تقریباً چهارده اینچ و عمق آن چهار یا پنج اینچ است. کناره های آن صاف است و با اشیایی با کیفیت های لمسی متفاوت پر شده است تا نوزادان از آن لذت ببرند.

مفهوم سبد گنج سال ها پیش از الینور گلدشمید الهام گرفته شد، اما در سراسر بریتانیا و به طور فزاینده ای در کشورهای دیگر نیز مورد توجه قرار گرفت. این یک ایده ساده و در عین حال عمیق است که با روند دادن اسباب بازی های پلاستیکی تجاری به نوزادان با ارائه تجربه حسی غنی تر به آنها مخالف است.

چرا باید از پلاستیک برای نوزادان اجتناب شود؟ تحریک حسی بسیار کمی را ارائه می دهد.

حتی اگر اقلام پلاستیکی و حصیری از نظر اندازه و رنگ متفاوت باشند، باز هم بو، مزه و احساس پلاستیک دارند. برعکس، اشیاء طبیعی دارای طیف گسترده ای از خواص حسی هستند و بنابراین بسیاری از آنها برای سبد گنج مناسب هستند.

همانطور که کودک متوجه صدف یا لیمو می شود، سپس آن را برای کاوش با لثه و زبان برمی دارد، به طور همزمان بافت، رنگ، عطر و طعم آن را می گیرد. بسیاری از اقلام روزمره خانگی نیز تجربه حسی متنوعی دارند و می‌توانند در سبد چوبی گنج نیز قرار بگیرند.

هنگامی که کودک یک همزن یا دسته ای از کلیدها را تکان می دهد یا می کوبد، متوجه صداهایی که تولید کرده و همچنین احساسات بازو و دست خود می شود. چنین اقداماتی رشد شناختی و کنترل حرکتی را تقویت می کند.

 • منابع:
  1. Wicker Basket Displays Add Charm to Your Business
 • تبلیغات: 
  1. شرکت تولید ماست موسیر
  2. فروشگاه عرضه رطب مضافتی بسته بندی درجه یک
  3. قیمت عمده عسل کنار مرغوب

  4. فروش ویژه سیب زمینی لوکس عمده

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.