ریختن برنج صدری بر روی وافای باعث سرعت بیشتر برنج می شود

کیفیت برنج صدری یک شاخص پیچیده است و مردم توجه بیشتری به کیفیت برنج دارند. بنابراین برای دوازده تیمار کود نیتروژن از هفت رقم برنج استفاده کردیم و هشتاد و چهار نوع برنج با هفده کیفیت بدست آوردیم. مشخص شد که 17 صفت کیفی دارای ضرایب تغییرات متفاوت بودند.

در این میان ضریب تغییرات گچی و میزان پروتئین به ترتیب 60/44 درصد و 89/17 درصد بیشترین مقدار را داشتند. از روش تحلیل خوشه ای برای تعریف چهار دسته از کیفیت های مختلف برنج استفاده شد. برای ارزیابی جامع 17 کیفیت 84 برنج از روش تحلیل مؤلفه اصلی استفاده شد.

مشخص شد که کیفیت برنج در شرایط کم نیتروژن بهتر بود، Huanghuazhan و Lvyinzhan برای به دست آوردن کیفیت جامع بهتر برنج در طول کشت راحت‌تر بودند. تحقیقات آینده برنج باید بر کاهش محتوای پروتئین و افزایش اوج ویسکوزیته تمرکز کند.

سوالات متداول در مورد پخت برنج
نسبت آب و برنج صحیح چقدر است؟
نسبت استاندارد آب و برنج 2:1 است که 2 قسمت (معمولا فنجان) آب به 1 قسمت برنج برای برنج دانه بلند است. با این حال، بسته به نوع برنج مورد استفاده و کیفیت نهایی مطلوب، تغییراتی وجود دارد.

برنج
بهترین روش پخت برنج چیست؟

به طور کلی محبوب ترین یا بهترین روش پخت برنج در قابلمه اجاق گاز با آب است. ابتدا برنج و آب را به جوش آورید و درب قابلمه را بگذارید و حرارت را کم کنید تا بسته به نوع برنج زمان مناسبی بجوشد.

برنج چه مدت باید پخته شود؟

برنج بسته به دانه و نتیجه دلخواه، زمان های متفاوتی را می طلبد. برای برنج کامل، برنج سفید دانه بلند را تا 18 دقیقه، برنج سفید دانه کوتاه را تا 15 دقیقه و برنج قهوه ای را تا 45 دقیقه بجوشانید.

آیا برنج قهوه ای برای شما مضر است؟

برنج قهوه ای برای شما بد نیست. اگر خام خورده شود می تواند مشکلاتی ایجاد کند زیرا حاوی لکتین است. وقتی پخته می‌شود، شکسته می‌شوند و دیگر مشکلی وجود ندارد، مانند پختن مرغ یا هر چیز دیگری، انگل‌های احتمالی را کاملاً از بین می‌برد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.