سایبان با حریم خصوصی | سایبان ها چه تاثیری در حفظ حریم خصوصی دارند ؟

سایبان ها از گذشته های دور با اشکال مختلف در زندگی انسان ها کاربرد داشتند. امروزه و با پیشرفت فناوری و صنعتی شدن کارخانجات و گسترش و ساخت متریال های جدید مانند ورق های upvc، ورق سایبان های طلقی و انواع و اقسام پارچه های ضدآب و سبک، سایبان ها کاربردها بسیاری پیدا نموده اند و برای مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. همه ما می دانیم که هدف اصلی از ایجاد سازه های سایبانی، جلوگیری از نور مستقیم آفتاب و محافظت انسان ها و اموال و کالاهای مرتبط با او از گزند سرما و گرما و گرد و غبار است. گسترش زندگی شهرنشینی و در پی آن تراکم جمعیت، ساخت آپارتمان های مسکونی و تجاری در کنار هم، و کمتر شدن فضای آزاد منازل و گذرگاه ها و موارد بسیاری از این دست موجب گشته است که حریم خصوصی انسان ها مورد تجاوز قرار گیرد. بدون شک مصداق اعلای حریم خصوصی در تمامی فرهنگ ها و قومیت های موجود در دنیا، حریم خصوصی منزل و مسکن است. مسکن به عنوان محلی برای آرامش و آسایش افراد خانواده است تا ساعتی را در کنار هم، با امنیت خاطر و فراغ بال استراحت و زندگی کنند. در ادیان مختلف حریم خصوصیِ مکانی، مورد توجه بوده است و تعرض به آن مجاز نبوده است. 

پیشتر بیان گردید که با گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت شهرها و کمبود فضای مورد نیاز برای ساخت منازلی وسیع و ویلایی، آپارتمان نشینی و زندگی در خانه هایی مشاع با واحدهای مسکونی مجزا رواج زیادی گرفته است. به تبع آن استفاده از بالکن ها و تراس ها نیز در طراحی و ساخت خانه ها متداول شده است. این بخش های منازل به واسطه نوع و ساختار مسکن سازی، از قسمت هایی محسوب می گردد که همواره در معرض تغییرات جوی و البته در دید رس سایر افراد بیرون از خانه ها قرار دارد. حیاط ها و بخش هایی از منازل مانند حیاط های خلوت که در کنار ساختمان های بلند قرار دارند نیز چنین هستند. در عصر حاضر با رشد صنعت ساخت تجهیزات رفاهی ساختمانی مانند سایبان ها، با اعمال تغییراتی چون پوشاندن تراس با طلق، ساخت سایه بان برای حیاط ها و فضاهای باز منازل مانند پشت بام ها، برای استفاده بهینه از این بخش ها و البته حفظ حریم خصوصی افراد، مرسوم شده است.

سایبان های تراس و سایبان ماشین در حیاط، مکان های منفعل در ساختمان را به محل هایی کاربردی و دارای فضای مفید بدل می کنند و به نوعی سایبان با حریم خصوصی هستند.

سایبان با حریم خصوصی | سایبان ها چه تاثیری در حفظ حریم خصوصی دارند ؟

فروش آنلاین سایبان

فروش آنلاین سایبانفروشگاه ها و شرکت های عرضه و ارائه تجهیزات ساختمانی و رفاهی، انواع سایبان ها در طرح ها و رنگ های مختلف را به فروش می رسانند. مصرف کنندگان گرامی در زمان ساخت سایبان ها مانند ساخت سایبان ماشین، ساخت سایبان اداری و خرید این سازه ها مانند سایبان همراه خودرو، باید به متریال های مورد استفاده در تولید این سازه ها توجه کنند و بر حسب نیاز خود اقدام به سفارش و یا خرید نمایند. همچنین در این سازه ها کیفیت طراحی و ساخت اصولی و منطقی بسیار حائز اهمیت است. شاید بسیاری از افراد که تخصصی در این زمینه ندارند بدون اهمیت دادن به این مسائل و صرفاً با توجه به ظاهر سازه و قیمت اقدام به خرید و یا سفارش ساخت سایبان نمایند اما باید دقت کرد که به جهت کاربردی بودن این سازه ها کیفیت تولید آنها بسیار مهم است. در عصر حاضر فروش آنلاین انواع سایبان ها توسط شرکت های معتبر انجام میگیرد. کارشناسان و مشاوران فروش مجرب و خبره می توانند بصورت کاملاً تخصصی و حرفه ای، راهنمایی های لازم در زمینه خرید سایبان های مورد نیاز را ارائه دهند.

راهنمای استفاده از سایبان

راهنمای استفاده از سایبانسایبان ها در انواع دستی و برقی ارائه می گردند و هریک با توجه به تجهیزات و قطعات مورد استفاده در تولید و ساخت برای اهداف و کاربردهای خاصی طراحی شده اند. استفاده اصولی از سایبان نیازمند توجه به نکاتی است که به برخی از آنها برای نمونه اشاره می شود:

 1. در وهله اول باید توجه داشت که سایبان مورد نیاز هر مکان متفاوت از مکان دیگر است. سایبان خودرو در حیاط متفاوت از سایبان مورد نیاز در فضاهای آزاد رستوران ها و کافی شاپ هاست. بنابراین باید با توجه به نوع کاربرد و ثابت بودن یا متحرک بودن سایبان آن را انتخاب کرد.
 2. در انتخاب و خرید سایبان باید ب شرایط جوی و اقلیمی توجه داشت. برای مکان هایی که دائماً در معرض رطوبت و یا باران هستند در سایبان های متحرک باید از پارچه های مقاوم و ضد آب استفاده کرد و در مکان هایی که در برابر تابش مستقیم آفتاب هستند باید از متریال هایی مانند ورق های پلی کربنات نشکن استفاده کرد.
 3. در اجرای سازه های سایبانی توجه به زاویه تابش خورشید در تابستان و زمستان، مهم است.
 4. ابعاد محل مورد نظر برای ساخت سازه های آفتاب گیر مهم است. اگر در حیاط برای حفاظت خودرو ساخته می گردد باید به گونه ای ساخته شود که تمام ابعاد خودرو را در برابر تغییرات جوی حفظ کند. به این معنا که محاسبه طول و عرض سایبان باید به درستی انجام گیرد.
 5. در ساخت سایبان های فضاهای باز مانند فضاهای باز رستوران ها که به نوعی با رفاه مشتریان در ارتباط است توجه به جهت وزش باد مهم است.
 6. در انواع سایبان ها، علاوه بر اینکه جنس و متریال مهم است، نحوه نصب و راه اندازی نیز بسیار حائز اهمیت است. بهتر است در نصب سایبان ها از افراد متخصص در این زمینه کمک گرفت.
 7. عمر سایبان، به کیفیت قطعات بستگی دارد بنابراین باید سازه هایی مقاوم و متناسب با شرایط جوی و اقلیمی انتخاب نمود.

کارخانجات تولید کننده انواع سایبان

کارخانجات تولید کننده انواع سایبانتولید کنندگان و کارخانجات داخلی و خارجی بسیاری در زمینه تولید و عرضه انواع سایبان ها فعالیت می کنند. بخش طراحی در تولید سازه های سایبانی بسیار مهم است. به کارگیری نیروهای متخصص و کارآمد و استفاده از متریال های درجه یک و با کیفیت موجب تولید محصولی مرغوب و با دوام میگردد. در بین تولید کنندگان داخلی شرکت سایه سازان پلیمر با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه ساخت سازه های سبک از جمله تولید کنندگان حرفه ای سایبان است. این شرکت از ابتدا فعالیت خود را با طراحی و ساخت و تولید سازه های سبک آغاز نمود و بصورت کاملاً حرفه ای کار خود را در حوزه ساخت سایبان های پارکینگ های خانگی، سایبان اداری، سایبان پارکینگ های گروهی و مواردی از این دست گسترش داد. نمونه پروژه های صورت گرفته توسط این شرکت و تصاویر سایبان ماشین، سایبان های پارکینگ های عمومی و سایبان های اداری می توان به پایگاه اینترنتی این شرکت مراجعه نمود. 

کاربردهای نصب سایبان

کاربردهای نصب سایبانسایبان ها کاربردهای بسیاری در طراحی داخلی و فضاسازی دارند. نصب سایبان امکان استفاده از فضاهای بیرونی و آزاد که در معرض دید، گرد و غبار، آفتاب و رطوبت و باران هستند را فراهم می آورد. مهم ترین کاربردهای نصب سایبان را می توان اینگونه برشمرد:

 1. نصب سایبان در تراس باعث می گردد که علاوه بر محافظت از گزند آفتاب و باران، تراس و بالکن از دیدرس همسایگان دور بماند و این فضا به مکان کاربردی تبدیل گردد. در شرایط کنونی و زندگی در آپارتمان ها؛ تراس ها تنها فضای آزاد خانه های مسکونی محسوب می گردند و می توان علاوه بر فضا سازی با سایبان، از انواع گل ها و گیاهان در این فضا استفاده کرد و آن را به باغچه ای کوچک تبدیل نمود و بوسیله گل ها و گیاهان فضای باز بالکن را استتار نمود. بالکن های جنوبی از نور بهتری برخوردارند و دست انسان برای فضاسازی در آن بهتر است. گیاهان مناسب بالکن جنوبی عبارتند از درختچه نارنج، یوکای باغچه ای، درخت ترور و زیتون. در بالکن های شمالی نیز انواع زنبق و بنفشه، پیچ تلگرافی و گل گوشواره ای را پرورش داد.
 2. به کارگیری سایبان در حیاط منازل، موجب می گردد از این فضا برای استفاده افراد خانواده بهره برداری کرد. حیاط مسقف علاوه بر ایمن بودن از آفتاب و باران، مکان مناسبی برای دورهمی افراد خانواده و بازی کودکان می باشد. می توان برای زیباسازی از زیباترین درخت برای حیاط های دارای سایبان مانند درخت بدون خزان استفاده کرد.
 3. سایبان ماشین ارزان است و در عین حال موجب  می گردد تغییرات جوی آسیبی به خودروی شما وارد نکند.
 4. در فضاهای باز مراکز تفریحی، رستوران ها و کافه ها نصب سایبان باعث ایجاد محلی مناسب برای سرو غذا و نوشیدنی می گردد.
 5. سایبان ها و بارانگیرهای پنجره ها علاوه بر جلوگیری از سازه ها، به تعدیل هوای واحدهای ساختمانی کمک میکند.

مدل های طراحی سایبان های خانگی

مدل های طراحی سایبان های خانگیبالکن، حیاط، پشت بام، و فضای باز کنار استخرها عمده محل های خانگی هستند که می توان با نصب سایبان کارایی آنها را بهبود بخشید. بهترین مدل های طراحی سازه های آفتاب گیر و ضد رطوبت در منازل به این قرار است:

 1. سایبان های چتری بزرگ: این سازه ها را برای استخرهای خانگی می توان استفاده نمود.
 2. سایبان های تاشوی کوچک: برای استفاده در بالکن های منازل مناسب است، جمع می شود و قابلیت تنظیم به نحو دلخواه را دارد.
 3. سایبان های ثابت: برای حیاط منازل  با متریال هایی مانند پلی کربنات 
 4. سایبان روف گاردن یا سقف سبز: از انواع سازه های پارچه ای، سقف های ثابت و متحرک می توان برای نصب سایبان در باغ بام ها استفاده نمود.

نحوه تولید سایبان در گذشته چگونه بوده است ؟

نحوه تولید سایبان در گذشته چگونه بوده است ؟استفاده از سایبان در گذشته مرسوم بوده است و آنچه امروزه با نام صنعت سایبان سازی یا سقف های متحرک در حال فعالیت است بی شک منشأ  آن در گذشته بوده است. با توجه به شرایط اقلیمی متفاوت سایبان ها در گذشته به سبک های مختلف ساخته می شدند. برای نمونه می توان انواع مختلف سایبان در گذشته را چنین برشمرد:

 1. استفاده از داربست های گل و گیاه: یکی از متداول ترین نوع داربست ها استفاده از گل و گیاهان رونده بوده است. این سازه ها و با تجهیزاتی بسیار پیش پا افتاده راه اندازی می شده است. در کنار گیاهان رونده ای چون بوته انگور، پیچ اناری، پیچ امین الدوله و گیاهان رونده ای از این دست، داربست های چوبی و یا بافت ها و رسن هایی از الیاف مختلف قرار داده می شد و با رشد گیاهان سایبانی طبیعی و کامل شکل می گرفت.
 2. استفاده از سازه های چوبی: ساخت سایبان ثابت با کنار هم قرار دادن سازه های چوبی یکی دیگر از انواع سایبان در گذشته بوده است.
 3. استفاده از الیاف طبیعی: در بسیاری از مناطق گرمسیر کشور ما با استفاده از الیاف طبیعی و شکل دادن آنها سایبان ساخته میشد. سایبان های حصیری تارو پودی یکی از انواع این سازه ها است.
 4. استفاده از انواع پارچه: انواع پارچه ها که با دستگاه های ابتدایی قدیمی ساخته و پرداخته میشد نیز به عنوان سایه بان استفاده می شد. 

تولید سایبان با طرح های مد نظر شما

تولید سایبان با طرح های مد نظر شماامروزه و با پیشرفت صنعت سایان سازی، انواع مختلف این سازه با توجه به سلیقه و خواست مشتریان در رنگ ها و طرح های گوناگون ساخته می شود. ابعاد، رنگ، طرح، متریال مورد استفاده برای ساخت و نوع طراحی مواردی هستند که مشتریان می توانند با توجه به سلایق خود آنها را سفارش دهند.

مراکز تهیه سایبان

مراکز تهیه سایبانانواع سایبان های برقی و دستی و ثابت و متحرک در انواع طرح ها و با قطعات اولیه متفاوت، امروزه از طریق مراکز و شرکت های فعال در سطح شهرها و شهرستان ها قابل سفارش و خرید هستند. همچنین بسیاری از فروشگاه ها و شرکت ها، بصورت اینترنتی اقدام به فروش بهترین و با کیفیت ترین سایبان ها می نمایند. هم چنین خرید از طریق این سامانه ها، این امکان را داراست که مشتریان تصاویر انواع سازه های سایبانی را مشاهده کنند و بسته به نیاز خود به انتخاب سازه های سایبانی بپردازند. 

صادرات انواع سایبان

صادرات انواع سایباندر عصر حاضر سایبان سازی با پیشرفت های چشمگیر تکنولوژی، به صنعتی پیشرفته تبدیل شده است. کشور ما با توجه به دارا بودن از متریال های با کیفیت و شرکت های تولیدی ورق های کاربردی ساخت سایبان و تولیدهای ساخت پارچه های با کیفیت در این زمینه، و به علاوه دارا بودن نیروهای متخصص و کارآمد، به یکی از قطب های بزرگ صنعت سازه های سایبان های متحرک و ثابت تبدیل شده است و صادرات انواع سایبان های تولید کشور ما به کشورهای همسایه خصوصاٌ کشورهای عربی بسیار متداول گشته است.

فروش عمده سایبان در سراسر کشور

فروش عمده سایبان در سراسر کشورمراکز بسیاری در کشور سایبان و قطعات مرتبط با این سازه های رفاهی را به فروش می رسانند. ارائه و عرضه انواع متریال ساخت سایبان مانند فروش ورق یو پی وی سی upvc سقفی ماشین، ورق های پلی کربنات و انواع پارچه های مناسب سایبان در فروشگاه ها و شرکت های مرتبط با طراحی و ساخت سایبان صورت می گیرد. برای استعلام قیمت ورق پلی یوپان upvc، قیمت ورق پی وی سی سایبان، قیمت ورق یوی پی وی سی سایبان، و انواع پارچه های متداول در صنعت سازه های سایبانی مانند پارچه های برزنتی و اطلاع از تفاوت انواع متریال های مورد استفاده در این سازه ها، کسب مشورت و راهنمایی از مشاوران و متخصصان مجرب در این حوزه ضروری می نماید.

تفاوت های موجود بین سایبان ها در چیست ؟

تفاوت های موجود بین سایبان ها در چیست ؟سایبان های مختلف با توجه به کارکردهای مختلف انواع گوناگونی دارند. عمده تفاوت بین سایبان ها به جهت عوامل زیر است:

 1. متریال مورد استفاده در ساخت و تولید.
 2. رنگ بندی های متفاوت.
 3. تفاوت در طراحی.
 4. تفاوت در نوع مکانیزم و عملکرد که به دو دسته برقی و دستی تقسیم میشوند.
 5. تفاوت در ثبات و حرکت. 
 6. تفاوت در ابعاد بسته به محل مورد استفاده.
 7. کیفیت متریال مورد استفاده. هر نوع متریالی خود، از لحاظ کیفیت درجه بندی های متعددی دارد.
 8. نحوه اصولی نصب و راه اندازی.

سایبان را از چه جنسی می توان ساخت ؟

سایبان را از چه جنسی می توان ساخت ؟متریال ها و مصالح کاربردی و متداول در زمینه ساخت سازه های سایبانی به این قرار است:

 1. ورق های پلی کربنات نشکن.
 2. ورق پی وی سی(فومیزه).
 3. ورق های آلومینیومی.
 4. پارچه های برزنتی.
 5. ورق های پلی پویان(یو پی وی سی).
 6. سازه های چوبی.
 7. انواع طلق ها.
 8. انوع پارچه های ضد آب.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.