فرش 12 متری 500 شانه بافته شده با تار عنکبوت چشم همه را به خود خیره کرد

فرش 12 متری 500 شانه که با جلوه‌های قوی ساخته می‌شوند برای کلکسیونرها قیمتی ندارند، اما قطعات عالی وجود دارند که کاملاً با هر سبک دکوراسیونی مطابقت دارند. همچنین اگر بودجه محدود باشد، معمولا این نوع فرش ها بسیار ارزان تر هستند.

قالی‌ها به همراه سرامیک‌ها از معدود اشیایی هستند که انسان را از دوران پیش از تاریخ تا به امروز همراهی می‌کنند و فنون نیاکانی را حفظ می‌کنند.

ما با چشم غیرمسلح می‌توانیم ببینیم که فرش دستباف است، زیرا دارای عیوبی است که آن را منحصربه‌فرد و ارزشمند می‌کند (بقدری که حتی قطعات صنعتی نیز سعی می‌کنند از این عیوب تقلید کنند.

کیفیت فرش دستباف به تکنیک مورد استفاده و مواد بستگی دارد. نتیجه یک قطعه منحصر به فرد است که اگر به درستی از آن مراقبت کنیم می تواند یک عمر ماندگار باشد.

دستگاه‌های بافندگی Axminster اجازه می‌دهند تا نقاشی‌های پیچیده‌تری انجام شود و همچنین می‌توانند در پشت آن قابل مشاهده باشند. عملکرد بسیار پایدار و هزینه نگهداری پایینی دارند.

فرش 12 متری 500 شانه

تکنیک های مورد استفاده در ساخت فرش دستباف به شرح زیر است.

این یک روش بافت دستی بر روی یک بافندگی عمودی است که در آن موها به وسیله یک گره به شدت به تار متصل می شوند.

معمولاً گران‌ترین قالی‌ها هستند، زیرا بافت آن به ساعت‌های زیادی نیاز دارد و توسط صنعتگران متخصص در این تکنیک ساخته می‌شود (یک بافنده ماهر روزانه ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ گره می‌سازد).

مواد انتخاب شده معمولا پشم، پنبه یا ابریشم هستند.

برای اینکه بدانیم فرش دستباف شده است یا خیر، فقط باید به پشت آن نگاه کنیم. قالی‌های گره‌دار دارای پود بسیار ضخیمی هستند که نقش را از پشت نمایان می‌کند و راه‌راه‌ها مانند امتداد بافت به نظر می‌رسد.

در مقابل، در قالی‌هایی که روی دستگاه بافندگی برقی ساخته می‌شوند، حاشیه بر روی پود کشیده می‌شود و در پشت آن نقش و نگار فرش قابل تشخیص نیست.

این کار را می توان بر روی دستگاه های بافندگی عمودی یا افقی انجام داد. نخ با پیچاندن آن به دور میله ای که ارتفاع پرز فرش را تعیین می کند به تار متصل می شود.

این به شما امکان می دهد از مواد مختلف استفاده کنید و طرح های ساده و ظریفی با موهای بریده شده یا حلقه دار و همچنین سایر بافت های پیچیده تر بسازید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.