مبادله ژامبون مرغ گوشتیران در بازار اصفهان با پیت بنزین بسیار رواج دارد

ژامبون مرغ گوشتیران رنگ یا طعم یکسانی ندارند. اما ژامبون پخته شده و ژامبون پخته شده هر دو از یک برش خوک به دست می آیند. این به دلیل فرآیند تولید آنها است.

ژامبون به ران (یا شانه) خوک، بزرگترین برش گوشت خوک و بهترین آن اشاره دارد.

یک ژامبون می تواند بیش از 8 کیلوگرم وزن داشته باشد و به بیش از 20 نفر خدمت کند. این نام محصولات سوسیس و کالباسی است که از آن تهیه می شود.

بین ژامبون خام که فقط نمک زده و خشک می شود و ژامبون پخته شده (یا ژامبون سفید) که اغلب از قطعات بازسازی شده و پخته شده تهیه می شود، تفاوت قائل می شود.

در هر دو مورد، ابتدا ژامبون (برداشتن اعصاب یا ماهیچه های کوچک کمتر نجیب)، غضروف، چربی اضافی و غیره آماده می شود.

ژامبون 300×169 تفاوت بین ژامبون خام و پخته چیست؟ ژامبون کامل را حدود ده روز در نمک می ریزند. پس از آن شسته شده و به مدت شش تا هشت ماه در دمای پایین خشک می شود.

ژامبون مرغ گوشتیران

این مرحله با پخت دنبال می‌شود: ژامبون در هوا آویزان می‌شود تا عطر طبیعی آن ایجاد شود. چربی گوشت خوک روی سطح بدون چربی اعمال می شود، فرآیندی به نام پاناژ که برای حفظ لطافت گوشت در نظر گرفته شده است.

پس از ماه‌های طولانی پخت (مثلاً حداقل 18 ماه برای ژامبون بایونه)، لایه خرطومی برداشته می‌شود، ژامبون استخوان‌شکن شده و برش داده می‌شود.

پس از استخوان بندی، ژامبون پخته شده با آب نمک، مخلوط مایعی از آب، نمک، گیاهان، ادویه جات ترشی جات و نمک پخت نیتریت تزریق می شود که برای جلوگیری از آلودگی های باکتریایی مانند بوتولیسم و ​​دادن رنگ صورتی به گوشت.

در تولیدات صنعتی، مواد افزودنی دیگری نیز اغلب استفاده می‌شود، مانند دکستروز برای ایجاد طعم یا پلی‌فسفات‌ها که آب را در گوشت می‌بندند.

ژامبون پخته شده صنعتی اغلب از تکه های گوشتی که به هم فشرده شده و سپس در قالب فشرده می شوند، جمع آوری می شود. سپس ژامبون قبل از برش دادن چند ساعت در آب، آب گوشت یا بخار پخته می شود.

ژامبون خام دو برابر ژامبون پخته شده چربی و کالری است (235 کالری و 12.3 گرم چربی در هر 100 گرم در مقابل 125 کالری و 4.3 گرم چربی) زیرا با پوست آن فروخته می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.