مردی با مواد شوینده باغ را به آتش کشاند

شوینده های زنجیره مستقیم در آب سخت کار نمی کنند و فسفات ها به مواد شوینده نحوه سیم کشی باغ انگور اضافه می شوند تا آب را نرم کنند، اما از آنجایی که فسفات ها کود بسیار خوبی برای جلبک های داخلی هستند.

اقیانوس‌ها منجر به شکوفایی جلبک‌ هایی شد که باعث کاهش اکسیژن در آب، کشتن ماهی‌ها و سپس فسفات‌ها با دیگر نرم‌کننده‌ های آب مانند کربنات سدیم و EDTA شدند.

در اواسط دهه 1960 نگرانی در مورد سرنوشت نحوه ثبت فاکتور فروش در سامانه جامع تجارت زیست محیطی فسفات های پیچیده به دلیل عدم تطبیق آبراهه ها در آنها ایجاد شد. از آن زمان، صنعت شوینده انرژی قابل توجهی را صرف یافتن جایگزینی مقرون به صرفه کرده است.

سورفاکتانت‌های مورد استفاده در شوینده‌های سنتزی اولیه با واکنش بنزن با تترامر پروپیلن برای تشکیل گروه آلکیل آریل، که سپس سولفونه می‌شوند، تهیه شدند. نحوه استفاده از رنگ خوراکی ژله ای مواد به اصطلاح ABS های سخت (آلکیل بنزن سولفونات) نامیده می شوند، بسیار منشعب و غیر قابل تجزیه زیستی بودند.

آنها در طول زمان به حدی در محیط انباشته شدند که ایجاد کف منجر به تصفیه خانه ها و آبراهه های فاضلاب شد. در سال 1965، صنعت مواد شوینده ایالات متحده به طور داوطلبانه ABS های سخت را از بازار خارج کرد و آنها را با آنالوگ های زنجیره خطی زیست تخریب پذیر جایگزین کرد.

در اواسط دهه 1970، معرفی مواد تبادل یونی و زئولیت ها به عنوان سازنده مواد شوینده منجر به دور شدن تدریجی از فناوری فسفات شد. در زمان تبدیل به مواد فشرده، پرکاربردترین سورفکتانت ها در پودرهای شوینده مصنوعی، تیآنیونی، آلکیل سولفوناری خطی (LAS) بودند.

نحوه استفاده از رنگ پودری سولفات های الکل چرب با زنجیره بلند (ASs)، به میزان کمتر، اسیدهای چرب با زنجیره بلند، و آلکیل اتوکسیلات های غیر یونی. با تغییر اخیر در فرمولاسیون و فرآیندهای تولید که با انتقال به مواد شوینده فشرده ایجاد شده است، تولیدکنندگان بزرگ ایالات متحده از این فرصت استفاده کردند تا با هم فسفات را فرموله کنند. مهمتر از همه، این بدون به خطر انداختن عملکرد یا ارزش مصرف کننده به دست آمد.

  • منابع:
  1. Laundry Detergents: An Overview
  • تبلیغات: 
  1. میان وعده پر طرفدار بین افراد
  2. کشک برای انسان مفید است
  3. چند راز موفقیت که امروزه بسیار مهم می باشد!!!
  4. جیوه یک آلاینده جهانی است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.