کشف نخود خام کرمانشاه با وزن 1 تن موجب تعجب همه شد

نخود خام کرمانشاه برای هضم غذا مفید است. 100 گرم نخود خشک حاوی 15.5 گرم فیبر است که حدود نیمی از نیاز روزانه را تشکیل می دهد.

فیبرهای بسیار متورم به کاهش سطح کلسترول و ارتقای سلامت روده کمک می کنند.

از آنجایی که دو سوم فیبر نخود نامحلول است، از طریق دستگاه گوارش بدون تغییر به روده بزرگ می رود.

در طول مسیر، آنها پریستالیس روده را تحریک می کنند، روده ها را تمیز می کنند و مخاط روده را سالم نگه می دارند که به نوبه خود خطر ابتلا به مشکلات روده بزرگ و سرطان روده را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

با این حال، نخود به همان اندازه که سالم است، هرگز نباید خام خورده شود، زیرا مانند سایر حبوبات حاوی سم غیر قابل هضم فازین و ماده تلخ ساپونین است. این مواد تنها زمانی که پخته شوند بی ضرر می شوند.

نخود خام کرمانشاه

نخود خشک باید حدود 12 ساعت خیس بخورد و حدود 2 ساعت بپزد. آب باید چندین بار تعویض شود. اگر می‌خواهید از این تلاش صرفه‌جویی کنید، می‌توانید از نخود از قبل پخته شده در شیشه استفاده کنید.

آنها به هیچ وجه بدتر از خشک شده نیستند، می توان آنها را از قبل خریداری کرد و بنابراین برای رویدادهای آشپزی خود به خود مناسب هستند. رایج ترین آنها نخود کابلی بزرگتر و زرد مایل به بژ است که نوع کوچکتر و تیره تر دسی تا حدودی کمیاب تر است.

اگرچه نخود همیشه در غذاهای شرقی بسیار محبوب بوده است، اما در آلمان عمدتاً به عنوان توپ فلافل ترد و سرخ شده یا هوموس خامه ای غنی شده با خمیر کنجد (تاهینی) شناخته می شود.

تام فرانتس از تل آویو توضیح می دهد: “بیهوده نیست، زیرا هوموس چیزی کمتر از کلمه عبری برای نخود نیست.

” این سرآشپز آلمانی تقریباً تمام خورش های سبزیجات و گوشت خود را با حبوبات سالم غنی می کند از جمله چولنت، خورش سنتی شبات اسرائیل. عملی است که نخود با گوشت بره، مرغ و شکار عطر فوق العاده ای ایجاد کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.